بهترین مرکز ایمپلنت شمال تهران
بهترین مرکز ایمپلنت شمال تهران

اگر ساکن شمال تهران هستید، قبل از هرگونه اقدامی باید به‌دنبال بهترین مرکز ایمپلنت شمال تهران یا بهترین متخصص ایمپلنت شمال تهران باشید. ایمپلنت دندان بدون درد است و به کمک بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. اما اگر به‌صورت حرفه‌ای و با به‌کارگیری تجهیزات پیشرفته انجام نشود، خطر آسیب به استخوان فک و دندان‌های مجاور، شکست ایمپلنت، هدر رفتن زمان و سرمایه و نیاز به انجام دوباره جراحی وجود دارد.

ایمپلنت دندان چه مزایا و کاربردهای دارد؟

معمولاً زمانی‌که شما به‌دلیل آسیب، پوسیدگی شدید یا بیماری لثه (بیماری پریودنتال)، با افتادن زودرس دندان‌های دائمی خود مواجه می‌شوید؛ دندانپزشکان، ایمپلنت یا کاشت دندان مصنوعی را به‌عنوان راه‌حل عالی، ایمن و ماندگار توصیه می‌کنند.

در اصل، ایمپلنت یک ریشه مصنوعی است که دندانپزشک متخصص به کمک جراحی آن را درون استخوان فک قرار می‌دهد. این کار برای نگهداشتن روکش و ایجاد یک دندان مصنوعی ثابت لازم است.

پیشنهاد می‌کنیم برای آگاهی از نحوه انتخاب مناسب‌ترین مرکز ایمپلنت شمال تهران با ما همراه باشید.

بهترین مرکز ایمپلنت شمال تهران

چگونه بهترین مرکز ایمپلنت شمال تهران را انتخاب کنیم؟

برای انتخاب بهترین مرکز تخصصی ایمپلنت در شمال تهران، باید اول به سابقه و تخصص کادر دندانپزشکی آن توجه کنید. اگرچه دندانپزشک عمومی می‌تواند کاشت دندان مصنوعی را انجام دهد؛ اما ایمپلنتولوژیست‌ یا دندانپزشک متخصص ایمپلنت و پروتز دندان، تجربه و دانش بیشتری در این زمینه دارد. البته جراح فک و دهان و پروستودنتیست‌ نیز در صورت گذراندن دوره‌های آموزشی کاشت دندان، متخصصان قابل اعتمادی برای ایمپلنت هستند. با توجه به اینکه هزینه ایمپلنت دندان نیز کم نیست!

از سایر نکات قابل توجه در زمان انتخاب بهترین مرکز ایمپلنت شمال تهران می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

قابلیت انجام تکنیک پیوند استخوان

تجربه نشان داده است که اگر استخوان فک اندازه، شکل و تراکم مناسبی برای پذیرش ریشه دندان مصنوعی نداشته باشد، احتمال شکست ایمپلنت زیاد است. به‌همین‌دلیل لازم است قبل از جراحی، دندانپزشک استخوان فک را به‌خوبی معاینه و به نتایج عکسبرداری از آن توجه کند.

اصولاً هر مرکز تخصصی ایمپلنت در شمال تهران، متعهد به این مسئله است تا از جراحی دوباره بیمار و صرف هزینه‌های گزاف جلوگیری کند. همچنین برای افزایش استحکام و ضخامت استخوان فک، دندانپزشکان توانایی انجام تکنیک‌ پیوند استخوان را دارند.

در پیوند استخوان، فضاهای خالی و نقاط ضعیف استخوان فک با پودر استخوان طبیعی یا مصنوعی پرُ می‌شوند. سپس چند ماه زمان داده می‌شود تا پیوند برقرار شود.

برخورداری از دستگاه‌های پیشرفته

زمانی یک مرکز به بهترین مرکز ایمپلنت دندان شمال تهران تبدیل می‌شود که به‌روزترین دستگاه‌ها در آنجا موجود باشند. مطمئناً این مسئله تاثیر زیادی روی موفقیت‌آمیز بودن روند ایمپلنت دندان دارد. از پیشرفت‌ترین دستگاه‌های مورد استفاده برای کاشت دندان مصنوعی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • دستگاه سی تی اسکن. با ایجاد تصاویر سه‌ بعدی از استخوان فک، می‌تواند به ارائه یک برنامه درمانی مناسب توسط دندانپزشک کمک کند. همچنین احتمال بروز هرگونه خطا را به حداقل برساند.
  • دستگاه سانتریفوژ. برای تولید پلاسما غنی از پلاکت خون بیمار، به وجود آن نیاز است. تحقیقات نشان داده‌اند که بعد از جراحی، تزریق این ماده به محل ایمپلنت سرعت روند بهبودی استخوان فک را تسریع می‌کند.
  • دستگاه‌ تخلیص فاکتورهای رشد. فاکتورهای رشد مانند پلاسما غنی از پلاکت، به بهبود سریع‌تر استخوان فک و بافت لثه بعد از جراحی فیکسچر یا اباتمنت دندان، کمک می‌کنند.

حتما قبل از مراجعه به یک مرکز ایمپلنت، در مورد وجود چنین دستگاه‌هایی تحقیق کنید.

برخورداری از تجهیزات کامل

گاهی در طی جراحی مشکلاتی به وجود می‌آیند که دندانپزشک را مجبور به استفاده از فیکسچر یا اباتمنت با اندازه‌ای متفاوت می‌کند. به‌همین‌دلیل، لازم است از قبل در مرکز دندانپزشکی تعداد زیادی اجزای ایمپلنت با اشکال و اندازه‌های متفاوت وجود داشته باشد. تا در صورت لزوم از یکی از آن‌ها استفاده شود. در غیر این صورت، کل روند متوقف می‌شود تا قطعات سفارشی در لابراتوآر تولید شوند.

احتمالا اگر به بهترین مراکز ایمپلنت شمال تهران مراجعه کنید، در صورت مواجهه با چنین موردی مشکل به سرعت حل خواهد شد.

امکان انجام انواع روش‌های بی‌حسی یا بیهوشی

یکی از مسائلی که کاشت ایمپلنت را پیچیده و گاهی ترسناک می‌کند، بروز درد و ناراحتی در حین جراحی و پس از آن است. به‌همین‌دلیل، مهم است که یک مرکز حرفه‌ای ایمپلنت دندان شمال تهران، قابلیت انجام انواع روش‌های بیهوشی یا بی‌حسی را داشته باشد.

اصولاً برحسب نوع ایمپلنت و شرایط بالینی هر بیمار، نیاز به اعمال یک روش خاص است.

مجهزترین مرکز ایمپلنت شمال تهران کدام است؟

کلینیک دندانپزشکی مجتمع پزشکی صدر، به‌واسطه برخورداری از ویژگی‌های ذکرشده، به‌عنوان بهترین مرکز ایمپلنت شمال تهران شناخته شده است.

دندانپزشکی تخصصی کودکان، کادر دندانپزشکی ماهر و به‌روزترین تجهیزات دندانپزشکی از ویژگی‌های حرفه‌ای‌ترین مرکز ایمپلنت دندان شمال تهران است.

برچسب‌ها:

رزرو خدمات مجتمع پزشکی صدر

دسته بندی‌ها

8

سونوگرافی

8

رادیولوژی

8

مغز و اعصاب و روان

8

نوار عصب و عضله

8

سی تی اسکن

8

تومور استخوان

8

ام آر آی (MRI)

8

زنان و نازایی

8

رادیولوژی دندان

8

تصویربرداری پزشکی

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

هزینه ایمپلنت دندان در سال 1403 چقدر است؟

هزینه ایمپلنت دندان در سال 1403 چقدر است؟

هزینه امپلنت دندان تکی بسته به برند و کیفیت آن از 6 میلیون تا 30 میلیون تومان متغیر است. اگر بخواهید یک ایمپلنت مناسب و در عین حال باکیفیت را انتخاب کنید، معمولاً باید حدود 15 میلیون تومان به ازای هر واحد ایمپلنت هزینه کنید.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید