تصویربرداری سی تی اسکن (CT-Scan)

مرکز تصویربرداری مجتمع پزشکی صدر با نام مرکز تصویربرداری ولیعصر به عنوان یکی از قدیمی‌ترین و شناخته شده‌ترین مراکز سی تی اسکن خصوصی در تهران، با ارائه بالاترین سطح کیفیت خدمات، آمادگی انجام سی تی اسکن در تمامی ساعات شبانه روز را دارا است.

سی تی اسکن (CT Scan) دستگاهی است که برش‌های مقطعی مجازی در بدن ایجاد می‌‌کند و جزئیات بافت اندام‌ها را به تصویر می‌کشد. پزشکان با بررسی نتایج حاصل از سی تی اسکن به‌وسیله دستگاه‌های پیشرفته، هر آنچه که برای تشخیص دقیق به آن نیاز دارند را پیدا می‌کنند. سی تی اسکن کمک می‌کند تا پزشک، تشخیص بی عیب و نقصی ارائه کرده و امکان خطای پزشکی در تشخیص بیماری‌ها را به حداقل می‌رساند. فراهم کردن امکانات برای تشخصی دقیق بیماری‌ها بدون ایجاد جراحت و انجام جراحی تهاجمی یکی از ویژگی‌های و کاربردهای مهم این دستگاه است.

به زبان ساده‌تر، سی تی اسکن مانند برش‌های نازک در سطح یک رولت شکلاتی است که جزییات موجود در لایه‌های نازک آن را نشان می‌دهد. این دستگاه بر روی بدن انسان برش‌های مجازی ایجاد می‌کند و تصویری سازی دقیقی از بافت ارائه می‌دهد.

با تکنولوژی دستگاه سی تی اسکن آشنا شوید

فرآیند کار سی تی اسکن به کمک اشعه ایکس انجام می‌شود. در واقع، دستگاه با تاباندن اشعه ایکس به بافت بدن انسان، تمامی جزییات آن را ثبت می‌کند. این دستگاه با تصویرسازی هوشمندانه‌ای که توسط کامپیوتر قدرتمند خود انجام می‌دهد، نتیجه‌ای دقیق را ارائه می‌کند. نتیجه سی تی اسکن به شکل چاپی یا بر روی CD به مراجعه کننده ارائه می‌گردد تا برای تشخیص دقیق پزشکی از آن استفاده شود.

در دستگاه‌های پیشرفته مرکز سی تی اسکن خصوصی در تهران، تکنولوژی اسپیرال یا مارپیچ نیز وجود دارد. از طریق این امکانات جدید، اشعه ایکس به شکل مارپیچ دور بدن می‌چرخد تا اطلاعات دقیق و روشنی از جزییات بافت بدن ارائه کند.

مزایای استفاده از دستگاه سی تی اسکن

 • دقت بالا در تصویرسازی از اجزا مختلف بدن
 • تصویر برداری بدون درد و نیاز به بستری یا مراقبت‌های ویژه
 • تصویر برداری دقیق از جزییات داخلی استخوان‌ها برخلاف رادیوگرافی
 • امکان استفاده از سی تی اسکن با وجود دارا بودن دستگاه‌هایی مثل پیس میکر و سمعک
 • عدم وجود خطر اشعه و عدم امکان ساطع شدن اشعه از فرد بعد از انجام سی تی اسکن
 • امکان انجام نمونه برداری هم زمان با انجام سی تی اسکن توسط پزشک متخصص
 • ارائه اطلاعات از جزییات بافت‌های استخوانی و غضروفی در بدن
 • ارائه اطلاعات واقعی و دقیق از جزییات بافت‌های مختلف بدن

درباره بخش

پزشکان بخش

دکتر محمد رضا نیرومند

دکتر شریفیان

دکتر نیرومند

اطلاعات

مکان

طبقه اول

شماره تلفن

79184000 – 021

تعداد پزشک

5 پزشک

روزهای کاری

شبانه روزی 

در حال حاضر امکان انجام سی تی آنژیو قلب در مرکز تصویربرداری صدر میسر نمی‌باشد.

کاربرد سی تی اسکن چیست؟

اطلاع از عملکرد دستگاه‌های پزشکی برای اکثر افراد کاندید استفاده از آن‌ها جالب است. دستگاه سی تی اسکن نیز، کاربردهای گوناگونی در تشخیص بیماری‌ها و مشکلات دارد. در ادامه به این کاربردها اشاره می‌کنیم.

 • انجام نمونه برداری از محل دقیق وجود ضایعه در اندام‌های بدن
 • تعیین محل دقیق ضایعاتی مثل تومور در بدن
 • ارائه تصویری روشن از شرایط اندام‌های مختلف و بافت‌های بدن، پیش از جراحی
 • ارائه اطلاعات دقیق از ناهنجاری‌هایی مثل تومورها، رگ‌های مسدود در بدن، آبسه یا پولیپ در اندام‌ها
 • ارائه اطلاعات دقیق از آسیب‌های وارد شده با اندام‌ها و بافت‌های مختلف بدن بر اثر سانحه یا سکته

  چه خدماتی در بخش سی تی اسکن مرکز صدر ارائه می‌شود؟

  در بخش سی تی اسکن مرکز تصویربرداری ولیعصر، از دستگاه سی تی اسکن اسپیرال 16 اسلایس استفاده می شود. درواقع، این نوع دستگاه از دقیق‌ترین و پیشرفته‌ترین انواع دستگاه‌های CT Scan در دنیا محسوب می‌شود. انجام انواع سی تی اسکن بدون تزریق و با تزریق نیز، یکی دیگر از امکاناتی است که می‌توانید در این مرکز تجربه کنید. خدمات تخصصی و عمومی نیز به شرح زیر ارائه می‌گردد.

سی تی اسکن ١۶ مولتی اسلایس

خدمات تخصصی سی تی اسکن مرکز صدر

خدمات تخصصی مرکز سی تی اسکن خصوصی در تهران به شکلی کاملا حرفه‌ای با جدیدترین و پیشرفته‌ترین دستگاه‌های تصویربرداری در این مرکز ارائه می‌گردد.

سی تی آنژیوگرافی

یکی از بهترین انواع عکس‌برداری و آزمایش جهت بررسی عروق خونی در سراسر بدن، سی تی آنژیوگرافی است. این روش تصویربرداری موجب می‌شود تا عروق شریانی سراسر بدن، از سرخرگ به مغز و عروق مربوط به انتقال خون به ریه، کلیه‌ها، بازوها و پاها، مورد بررسی قرار گیرند.

سی تی آنژیوگرافی در بررسی عروق مسدود و مشکلات این‌چنینی نیز، بسیار کاربردی است. با مراجعه به مرکز سی تی اسکن خصوصی در تهران مانند مرکز تصویربرداری صدر، می‌توانید به راحتی از خدمات سی تی آنژیوگرافی با جدیدترین دستگاه‌ها استفاده کنید.

بیوپسی تحت سی تی

بیوپسی یا نمونه برداری، به فرآیندی گفته می‌شود که پزشک متخصص توسط آن، نمونه‌ای از بافت بدن فرد که دارای ریسک سرطان است را برمی‌دارد. در واقع، این روش به پزشک متخصص اجازه می‌دهد تا با حضور در محل انجام سی تی اسکن، محل دقیق بافت بدن جهت نمونه برداری را شناسایی کرده و به‌وسیله سوزن مخصوص بیوپسی، از داخل ضایعه نمونه‌برداری انجام دهد.

این تکنیک به پزشک اجازه می‌دهد تا بدون انجام بی‌حسی، بی‌هوشی، بستری و همچنین ایجاد استرس و نگرانی برای بیمار، نمونه برداری را به صورت سرپایی انجام دهید. بیوپسی تحت سی تی، معمولا در نواحی مختلف بدن مثل کبد، ریه، استخوان، پروستات، غدد،  پستان،  کلیه،  پانکراس ، تیروئید و… انجام می‌شود.

خدمات عمومی سی تی اسکن مرکز صدر

خدمات عمومی به شکلی کاملا حرفه‌ای با هدف رفاه حال مراجعه کنندگان انجام می‌شود. انجام سی تی اسکن ریه شبانه روزی تهران، یکی از امکانات مهم و کلیدی در روزهای سخت کرونا است که موجب محبوبیت این مجموعه شده است. در ادامه به خدمات عمومی که در مجتمع پزشکی صدر ارائه می‌شود، اشاره می‌کنیم.

سی تی اسکن سه بعدی از اندام ها مانند قلب، کلیه، کبد و … 

سی تی اوروگرافی 

سی تی اینترونشن

سی تی ریه

سی تی مفاصل

سی تی از کل بدن

آمادگی لازم قبل از انجام سی تی اسکن

اگر بخواهید برای انجام سی تی به یکی از مرکز سی تی اسکن خصوصی در تهران مراجعه کنید، بهتر است نگرانی و استرس چندانی نداشته باشید. با اطلاع از نکاتی که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم، می‌توانید راحت‌ترین سی تی اسکن را انجام دهید.

 • در زمان مراجعه لطفا هیچ اکسسوری مثل زیورآلات، گیره مو، عینک، ساعت و فلزاتی به این شکل را همراه نداشته باشید.
 • تحت هیچ شرایطی لباس‌های دارای زیپ یا دکمه فلزی نپوشید (معمولا پوشیدن گان مخصوص بهترین گزینه است)
 • خوردن و آشامیدن پیش از CT Scan در نواحی خاصی از بدن، نیازمند کسب تکلیف از مرکز تصویربرداری است، پس حتما در این خصوص سوال کنید.
 • مصرف برخی داروها برای انجام سی تی اسکن تزریقی، باید یک روز پیش از مراجعه متوقف شود. پس حتما در این زمینه از مرکز تصویربرداری سوال کنید.
 • اگر دچار استرس هستید، با مشورت پزشک پیش از مراجعه به مرکز تصویربرداری یک عدد قرص آرامبخش مصرف کنید تا بدون حرکت در زمان انجام سی تی اسکن، دراز بکشید.
 • سوابق پزشکی خودتان را به مرکز تصویربرداری اطلاع دهید و درصورت بارداری، حتما مسئول انجام سی تی اسکن را مطلع نمایید.
 • استفاده از گوشی مخصوص به شما کمک می‌کند تا صداهای دستگاه را کم‌تر احساس کنید. دستگاه سی تی اسکن پیشرفته که در مرکز سی تی اسکن خصوصی در تهران استفاده می‌شود، کم‌ترین میزان صدا و کلافگی را برای فرد ایجاد می‌کند.

نکته: یادتان باشد که سی تی اسکن هیچ درد خاصی برای شما ایجاد نمی‌کند و جای نگرانی در این زمینه وجود ندارد.

مزایای مراجعه به سی تی اسکن ریه شبانه روزی تهران چیست؟

این روزها باتوجه به شیوع ویروس کرونا و زیاد شدن بیماری‌های تنفسی، میزان مراجعه به مراکز تصویر برداری به شدت افزایش پیدا کرده است. شلوغی و تراکم بالا در کنار ساعت‌های طولانی انتظار در این مراکز، بسیار عادی شده است. ریسک انتقال ویروس کرونا و نگرانی از چنین فضاهای شلوغ و پر از جمعیتی، موجب می‌شود تا افراد بیشتری، از ترس ابتلا به بیماری یا وخیم‌تر شدن شرایط، برای سی تی اسکن مراجعه نکنند. در این میان تصمیم هوشمندانه را افرادی می‌گیرند که دنبال پیدا کردن مراکز سی تی اسکن ریه شبانه روزی تهران با ازدحام کم‌تر هستند.

حضور در سی تی اسکن ریه شبانه روزی تهران، موجب می‌شود تا بدون استرس و نگرانی از شلوغی، معطلی و سردرگمی، اسکن ریه را انجام دهید و از وخیم شدن بیماری پیشگیری کنید. برای پیدا کردن این مراکز می‌توانید به حرفه‌ای‌ترین مرکز تصویربرداری مراجعه کنید. خوشبختانه مجتمع پزشکی صدر، با ارائه بالاترین سطح کیفیت خدمات، آمادگی انجام سی تی اسکن ریه در تمامی ساعات شبانه روز را دارا است.

ویژگی‌های پیشرفته‌ترین مرکز سی تی اسکن خصوصی در تهران

حتما می‌دانید که دقت تصویربرداری در مراکز مختلف سی تی اسکن، متفاوت است. این تفاوت وابسته به تخصص و تجربه پرسنل فعال در بخش سی تی اسکن و همچنین پیشرفته بودن دستگاه‌های سی تی اسکن است. هرچه دستگاه‌های یک مرکز تصویر برداری پیشرفته‌تر و جدیدتر باشند، کیفیت سی تی اسکن در آن مرکز بالاتر است.

از سوی دیگر عملکرد پرسنل در بخش‌های مختلف تصویربرداری موجب می‌شود تا نتایج دقیق‌تری از انجام سی تی اسکن حاصل شود. برای شناخت بهترین مراکز سی تی اسکن خصوصی در تهران، باید با دقت زیاد به این ویژگی‌ها توجه کنید و انتخاب هوشمندانه‌ای داشته باشید. کسب اطلاعات از افرادی که تجربه انجام سی تی اسکن در مراکز خوب را داشته‌اند، تا حد زیادی می‌تواند به انتخاب مطلوب شما کمک کند.

نظم در نوبت دهی، کم بودن زمان انتظار در مراجعات، دقیق بودن عملکرد پرسنل از پذیرش تا انجام سی تی اسکن و همچنین شهرت مرکز موردنظر به دقت تصویربرداری، از جمله ویژگی‌های مهم در بررسی مرکز سی تی اسکن خصوصی در تهران است.

مقالات زیر را از دست ندهید

ارتباط با ما 

تهران، اتوبان صدر، ابتدای خیابان قلندری جنوبی، پلاک 21

79184000 – 021

info@sadr-mc.com