بهترین مرکز نوار عصب و عضله در تهران کجاست؟
بهترین نوار عصب و عضله تهران

برای تشخیص بسیاری از بیماری‌های عصبی عضلانی، استفاده از نوار عصب و عضله ضروری است. نوار عصب و عضله در تهران و شهرهای مختلف، معمولاً در مراکز تخصصی و زیر نظر پزشکان متخصص مغز و اعصاب انجام می‌شود.

نوار عصب یکی از ابزارهای اصلی برای تشخیص بیماری‌های عصبی و عضلانی است. این ابزار با استفاده از الکترودها و سنسورهای خاص، با سیستم عصبی عضلانی بدن ارتباط برقرار می‌کند و اطلاعاتی را درباره فعالیت عصبی و عضلانی دریافت می‌کند.

با مراجعه به بهترین مرکز نوار عصب و عضله تهران می‌توانید با خیالی آسوده و مطمئن این تست را انجام دهید.

هدف از انجام تست نوار عصب و عضله چیست؟

هدف اصلی انجام تست نوار عصب و عضله در تهران، ارزیابی وضعیت عصبی و عضلانی بیماران می‌باشد تا میزان پیشرفت درمان را مشخص کند. با مشاهده فعالیت الکتریکی عضلات و نحوه انتقال پالس‌های عصبی، می‌توان بیماری‌های مربوط به عصب و عضله را تشخیص داد.

این آزمایش برای تشخیص بیماری‌هایی مانند سکته مغزی، سندرم تونل کارپال، اسکلتی-عضلانی، بیماری صرع، نوروپاتی محیطی و بسیاری بیماری‌های دیگر انجام می‌شود. همچنین، این تست برای ارزیابی درمان بیماری‌های عصبی و عضلانی نیز استفاده می‌شود.

بهترین نوار عصب و عضله تهران

ویژگی بهترین مرکز نوار عصب و عضله در تهران چیست؟

قطعا بهترین مرکز نوار عصب و عضله در تهران باید دارای کامل ترین و به روزترین خدمات باشد. در ادامه به مهم‌ترین ویژگی‌هایی که یک مرکز نوار عصب در تهران و شهرهای بزرگ باید داشته باشد؛ اشاره می‌‌کنیم.

 • تجهیزات پیشرفته: بهترین مرکز نوار عصب و عضله باید دارای دستگاه و تجهیزات پیشرفته و مدرن برای تشخیص و درمان بیماری‌های عصبی و عضلانی باشد.
 • تخصص پزشکان: پزشکان متخصص در زمینه علوم عصبی و عضلانی باید در این مرکز مشغول به کار باشند که با تجربه و دانش کافی در این حوزه می‌توانند به بیماران خدماتی با کیفیت ارائه کنند.
 • ارائه خدمات گسترده: مرکز نوار عصب و عضله باید به بیماران خدمات مختلفی مانند تشخیص بیماری، درمان و روش‌های دیگر ارائه بدهد.
 • پذیرش بیماران با تمام درجه‌های سختی: مراکز باید بتوانند بیماران با تمام درجه‌های سختی بیماری را پذیرش کنند.
 • محیطی مناسب: محیط مرکز باید مناسب و آرامش‌بخش باشد که باعث راحتی و آرامش بیماران در طول درمان می‌شود.
 • هزینه مناسب: تعرفه خدمات در این مرکز باید با توجه به کیفیت و تجهیزات آن معقول باشد.
 • ارتباط با بیمار: بهترین مرکز نوار عصب و عضله تهران باید بتواند با بیماران خود به خوبی ارتباط برقرار کرده و به نیازها و مشکلات آن‌ها رسیدگی کند.
 • ثبات و پایداری: بهتر است به مراکزی مراجعه کنید که مدت طولانی در حال فعالیت هستند و شهرت خوبی داشته باشند.

روش انجام نوار عصب و عضله در تهران

روش انجام آزمایش در مراکز نوار عصب و عضله در تهران، به صورت یک فرایند تشخیصی است که با استفاده از تجهیزات پزشکی خاصی انجام می‌شود. مراحل انجام تست نوار عصب به صورت کلی به شرح زیر است:

 1. آماده سازی بیمار: قبل از انجام تست EMG، بیمار باید به صورت کاملاً خالی از هرگونه جوش، چربی و لوسیون باشد. همچنین، لباس‌های محکم و تنگ باید در طول انجام تست خارج شوند.
 2. اعمال الکترودها: در این مرحله، الکترودها به قسمت‌های مربوط بدن بیمار متصل می‌شوند. در تمام نقاطی که الکترودها قرار می‌گیرند، باید پوست بیمار را با الکل تمیز کنید.
 3. انجام تست: پس از اعمال الکترودها، تست نوار عصب و عضله آغاز می‌شود. در طول انجام تست، الکترودها سیگنال‌های الکتریکی را که توسط عصب‌ها و عضلات تولید می‌شود، تشخیص می‌دهند. این سیگنال‌ها به یک دستگاه الکتروانسفالوگرافی (EMG) ارسال می‌شوند. این دستگاه سیگنال‌های الکتریکی را به داده‌های قابل خواندن تبدیل می‌کند که توسط پزشک متخصص بررسی و تحلیل می‌شوند.
 4. تحلیل نتایج: پس از انجام تست، داده‌های حاصل از آن توسط پزشک متخصص تحلیل و بررسی می‌شوند. با توجه به نتایج تست، پزشک ممکن است بیمار را به تست‌های دیگری ارجاع دهد یا درمان مناسب را تجویز کند.

برای تست نوار عصب و عضله در تهران به کدام مرکز مراجعه کنیم؟

مجتمع پزشکی صدر یکی از بهترین مراکز نوار عصب و عضله در تهران است. این مرکز دارای تجهیزات پزشکی پیشرفته و پرسنل با تجربه و متخصص است که بیماران را به صورت کامل ارزیابی و درمان می‌کنند. در مرکز نوار عصب و عضله صدر، تست EMG توسط پزشکان متخصص و با استفاده از تجهیزات پزشکی پیشرفته انجام می‌شود. نتایج این تست بررسی و تحلیل شده و در صورت نیاز، برای بیمار درمان مناسب تجویز می‌شود.

رزرو خدمات مجتمع پزشکی صدر

دسته بندی‌ها

8

سونوگرافی

8

رادیولوژی

8

مغز و اعصاب و روان

8

نوار عصب و عضله

8

سی تی اسکن

8

تومور استخوان

8

ام آر آی (MRI)

8

زنان و نازایی

8

رادیولوژی دندان

8

تصویربرداری پزشکی

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

تفسیر جواب نوار عصب و عضله چگونه است؟

تفسیر جواب نوار عصب و عضله چگونه است؟

اصولاً تفسیر جواب نوار عصب و عضله به عهده متخصص مغز و اعصاب است. پزشکان به کمک تفسیر نوار عصب و عضله یا الکترومیوگرافی (EMG) آزمایش می‌توانند اختلالات عضلانی، اختلالاتی‌که بر ریشه عصبی عضلات تاثیر می‌گذارند یا مشکلات مربوط به انتقال سیگنال عصب به عضله را تشخیص دهند.

نوار عصب پا برای چیست و چگونه انجام می‌شود؟

نوار عصب پا برای چیست و چگونه انجام می‌شود؟

منظور از نوار عصب پا، همان نوار عصب و عضله پا است که در اصلاح پزشکی از آن با عنوان الکترومیوگرافی پا یاد می‌شود. این آزمایش یک روش تشخیصی برای ارزیابی سلامت عضلات پا و سلول‌های عصبی کنترل‌کننده آن‌ها (نورون‌های حرکتی) است.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید