کلینیک دندانپزشکی

بخش کلینیک دندانپزشکی تخصصی مجتمع پزشکی صدر مفتخر است با بهره گیری از دانش روز و دندانپزشکان مجرب بهترین خدمات زیبایی و درمانی را ارائه دهد. با بهترین کلینیک دندانپزشکی در تهران زیبایی و سلامتی را به دهان و دندان خود هدیه دهید.

کلینیک دندانپزشکی مجتمع پزشکی صدر یکی از کامل‌ترین کلینیک‌های تهران در ارائه خدمات دندان پزشکی است. در این صفحه می‌توانید با انواع خدمات زیبایی و درمانی ما بیشتر آشنا شوید.

دندانپزشکی شاخه‌ای از علوم پزشکی است که مشکلات دهان، دندان و لثه‌ها را شناسایی و برطرف می‌کند. به همین دلیل توصیه می‌شود هر 6 ماه یا سالی دو بار به دندانپزشک مراجعه کنید.

دندانپزشک می‌تواند عمومی یا متخصص باشد. به طور کلی وظایف دندانپزشک عمومی شامل موارد زیر است:

 • بررسی سلامت دندان‌ها و لثه‌ها
 • مشخص کردن ناهنجاری‌های دندان با اشعه ایکس
 • انجام خدمات جزئی مانند اصلاح حفره‌ها
 • برطرف کردن مشکلات جدی همانند عصب کشی و روکش
 • جرم گیری دندان‌ها و لثه‌ها

متخصص دندانپزشک در رشته‌ای خاص تخصص گرفته است و فقط امور مربوط به رشته خود را انجام می‌دهد. انواع متخصصان دندانپزشکی عبارتند از:

 • اندودنتیست یا متخصص درمان ریشه
 • دندانپزشکی اطفال
 • جراح دهان، فک و صورت
 • ارتودنتیست یا متخصص ارتودنسی
 • پریودنتیست یا متخصص لثه
 • متخصص پروتزهای دندانی و ایمپلنت

انواع خدمات کلینیک دندانپزشکی صدر

در مجتمع صدر خدمات دندانپزشکی ما به دو شاخه تقسیم می‌‌شوند که عبارتند از:

 • خدمات درمانی
 • انواع خدمات زیبایی

خدمات زیبایی

داشتن دندان‌های زیبا و یک دست آرزوی هر فردی است. با دندان‌های زیبا و شکیل جذابیت چهره افزایش می‌یابد. به کمک خدمات زیبایی می‌توانید مشکلات ظاهری دندان‌ها را برطرف کنید.

انتخاب دندانپزشک مجرب اولین قدم برای داشتن داشتن دندان‌های زیبا است. خدمات دندانپزشکی زیبایی را از کلینیک دندانپزشکی صدر بخواهید. داشتن لبخند زیبا حق شماست.

 

درباره بخش

پزشکان بخش

دکتر محمد مختاری

دکتر پرندوش

دکتر مختاری

اطلاعات

مکان

کلینیک‌های مجتمع پزشکی صدر

شماره تلفن

79184000 – 021

تعداد پزشک

2 پزشک

روزهای کاری

شنبه

یک شنبه

دوشنبه

سه شنبه

چهارشنبه

پنج شنبه

بهترین کلینیک دندانپزشکی در تهران

کامپوزیت دندان

ممکن است دندانی به خاطر بیماری، ضربه یا پوسیدگی از بین برود. کامپوزیت روشی برای بازسازی ساختار دندان از دست رفته است.

در واقع کامپوزیت موادی است که برای پر کردن دندان‌ها استفاده می‌شود. همچون روکش به عنوان ترمیم کننده و زیبایی دندان عمل می‌کند. مواد کامپوزیت خمیری و هم‌رنگ دندان‌ها است. یک لایه نازک از کامپوزیت روی سطح دندان قرار گرفته و فرم داده می‌شود. برای تثبیت کامپوزیت پس از فرم‌دهی بر روی دندان، به کمک تابش نور آبی سخت می‌شود.

ارتودنسی دندان

هنگامی که دندان‌ها و فک در جای نامناسب قرار می‌گیرند، مشکلات بهداشتی ایجاد می‌کنند. دندان‌های نامرتب در معرض پوسیدگی و بیماری‌های لثه قرار دارند.

روش ارتودنسی به دو صورت انجام می‌شود:

 • ثابت
 • متحرک

در مجموع ارتودنسی متحرک و ثابت هر دو به تغییر وضعیت دندان‌ها و فک کمک می‌کنند. دستگاه ارتودنسی به دندان‌ها و فک به آرامی فشار وارد می‌کند. فشار به مرور زمان باعث ایجاد تغییر می‌شود.

میزان بدشکلی دندان‌ها، سن و خصوصیات فیزیولوژیک بیمار مشخص می‌کند که کدام نوع ارتودنسی برای درمان انتخاب شود.

متخصص ارتودنسی در هر مرحله با معاینه دندان‌ها روش درمان با ارتودنسی را تعیین و اجرا خواهد کرد.

می‌توان گفت درمان‌های ارتودنسی به دو گروه تصحیح دندان‌ها و رفع ناهنجاری فکی تقسیم می‌شود. اگر بیمار به موقع مراجعه کند و همکاری خوبی داشته باشد، می‌توان مشکلات بیمار را به راحتی با ارتودنسی درمان کرد. ولی اگر بیمار به موقع مراجعه نکند و همکاری نداشته باشد یا شدت ناهنجاری فکی بسیار زیاد باشد؛ احتمالاً نیاز به جراحی فک باشد.

ابتدا بیمار تحت درمان ارتودنسی قرار می‌گیرد سپس جراحی می‌شود.

لمینت دندان

روکش نازک و همرنگ دندان است. از لمینت دندان برای بهبود زیبایی لبخند و ظاهر کلی فرد استفاده می‌شود.

با قرار گرفتن قطعات کوچک لمینت روی دندان‌ها تغییر رنگ، شکل، اندازه یا طول دندان‌ها به وضعیت دلخواه را شاهد خواهیم بود. همچنین لمینت‌ها باعث می‌شوند که در مقایسه با مینای دندان، مقاومت و قدرت دندان‌ها را افزایش یابد. می‌توانید با پوشاندن ناهم‌ترازی و سایر عیوب دندان، ردیف دندان‌ها را مرتب و یکنواخت نشان دهید.

لمینت دندان به دو دسته کامپوزیت و سرامیک تقسیم می‌شود.

به طور کلی لمینت کامپوزیتی دندان به دلیل دارا بودن موارد زیر محبوب است:

 • گستردگی انتخاب نوع رنگ
 • ضخامت کم
 • عدم نیاز به تراش دندان
 • اصلاح طرح لبخند (فرم دهی با توجه به فیزیک صورت و دهان)
 • خدمات ترمیم دندان

می‌توان گفت لمینت سرامیکی دندان معمولاً در لابراتوار ساخته می‌شود و از نظر انتخاب نوع جنس و شفافیت تنوع بیشتری دارد. همچنین ظاهر زیبای آن یکی از مهم‌ترین دلایل انتخاب توسط افراد است. به دلیل کیفیت و ماندگاری بالاتر لمینت سرامیکی، قیمت آن بالاتر از نوع کامپوزیتی باشد.

با انتخاب بهترین کلینیک دندانپزشکی در تهران دندان‌های زیباتری داشته باشید.

کلینیک دندانپزشکی صدر

بلیچینگ (سفید کردن دندان)

برای سفید کردن دندان‌ها انجام می‌شود. دندان‌هایی که به هر دلیلی تیره، زرد یا قهوه‌ای هستند با بلیچینگ سفید می‌شوند.

روش بلیچینگ درمانی است که حتی بعضی از بد رنگی‌های ژنتیکی را برطرف می‌کند. دندان‌های سفید اعتماد به نفس فرد را تقویت می‌کنند.

به طور معمول بلیچینگ به دو روش انجام می‌شود:

 • بلیچینگ فوری:

نام دیگر آن، پاور بلیچینگ است که از هیدروژن پر اکسید غلیظ و ژل‌های مخصوص استفاده می‌شود. معمولاً بلیچینگ فوری در مطب طی یک جلسه انجام می‌شود. هزینه بلیچینگ به صورت فک محاسبه می‌شود.

 • بلیچینگ خانگی:

در خانه توسط خود فرد انجام می‌شود. برای انجام بلیچینگ خانگی نیاز به قالب پلاستیکی شفاف دارید. به این قالب شفاف پلاستیکی تری بلیچینگ گفته می‌شود. قالب دندان هر فرد مخصوص خود اوست. ژل بلیچینگ کننده توسط سرنگ مخصوص در قالب ریخته می‌شود. چندین روز به مدت 1 تا 6 ساعت قالب باید روی فک قرار بگیرد. پس از اتمام بلیچینگ دندان برای یک فک، سفید کردن فک دیگر آغاز می‌شود و کار تکرار خواهد شد. معمولاً 2 تا 5 هفته برای بلیچینگ خانگی زمان لازم است.

روکش‌های دندانی زیرکونیا

امروزه روکش‌های غیر فلزی بیشتر از روکش‌های قدیمی فلزی مورد استقبال قرار گرفته‌اند. یک نمونه از بهترین نوع روکش‌های غیر فلزی، روکش زیرکونیا دندان می‌باشد. این روکش دندان از آلیاژ سفید رنگ ساخته شده است. سفید بودن روکش باعث حفظ زیبایی طبیعی دندان‌ها می‌شود.

روکش زیرکونیا از جنس اکسید زیرکونیوم است که تناسب بسیار بالایی با بدن انسان دارد. کلینیک دندانپزشکی در تهران، مجتمع صدر شما را در داشتن دندانی طبیعی و زیبا یاری می‌کند.

خدمات درمانی کلینیک دندانپزشکی صدر

هنگامی که درون دهان و دندان مشکلی پیش می‌آید باید اقدامات درمانی انجام داد. خدمات درمانی کمک می‌کند تا سلامتی به دهان و دندان برگردد. عدم دریافت خدمات درمانی می‌تواند خطرناک باشد. چرا که ممکن است بیماری و عفونت به درون بدن سرایت کند. سرایت بیماری‌ها و عفونت‌ها منجر به مشکلات بعدی می‌شود. مجتمع صدر، بهترین کلینیک دندانپزشکی در تهران را در اختیار دارد.

درمان ریشه و اندو اطفال یا بزرگسال

هنگامی که در کودکی یا بزرگسالی بهداشت دهان و دندان را رعایت نکنید، دندان پوسیده می‌شود. درمان ریشه راهکاری برای برطرف کردن پوسیدگی است که به آن اندو یا عصب کشی نیز گفته می‌شود. معمولاً این درمان توسط دندانپزشك عمومی يا متخصص درمان ريشه (اندودنتيست) انجام می‌شود. در موارد خاص نیاز است که ریشه مجدد درمان شود.

همچنین به درمان ریشه مجدد، ری اندو گفته می‌شود. با مراجعه به کلینیک دندانپزشکی مجتمع صدر از خدمات درمان اندو بهره‌مند شوید.

جراحی دندان‌ها

در جراحی دندان، دندانپزشک دندان را از فک بیرون می‌کشد. برای جراحی با مایع بی‌حس کننده، بی حسی موضعی انجام می‌شود.

معمولاً جراحی دندان در یک جلسه در کلینیک دندانپزشکی انجام می‌شود. تنها زمانی جراحی دندان انجام می‌شود که امکان ترمیم و یا بهبودی دندان با سایر روش‌ها وجود نداشته باشد. بعضی از مهم‌ترین علت‌های جراحی دندان عبارتند از:

 • دندان‌های نهفته و نیمه نهفته
 • ارتودنسی
 • پوسیدگی
 • تصادف
 • دندان‌های عصب از بین رفته
 • بیماری‌های خاص (مانند پرتو درمانی)
 • بیماری‌های لثه
نمای اتاق دندانپزشکی صدر

ایمپلنت دندان‌ها

روشی برای جایگزینی ریشه دندان‌های از دست رفته است. انجام ایمپلنت‌ پایه‌ی قوی برای دندان دائمی ثابت یا متحرک شما ایجاد می‌کند.

بهتر است بدانید که ایمپلنت از جنس تیتانیوم خالص است که با بدن انسان نیز سازگار می‌باشد.

به طور کلی ایمپلنت دندان‌ها به دو روش انجام می‌شود:

اندوستیال، ایمپلنتی است که درون استخوان قرار می‌گیرد.

ساب‌ پریوستیال ایمپلنتی است که روی استخوان آرواره و زیر بافت لثه قرار می‌گیرد. این ایمپلنت‌های ساب ‌پریوستیال در بلند مدت نتایج ضعیف‌تر و استحکام کمتری دارند. بنابراین امروزه دیگر استفاده نمی‌شود.

صدر بهترین کلینیک دندانپزشکی در تهران است. با انجام ایمپلنت در کلینیک دنداپزشکی صدر بهترین نتیجه را بگیرید.

ترمیم دندان‌های پوسیده

زمانی که دندان پوسیده شود، دندانپزشک بخش‌های پوسیده و عفونی را تخلیه می‌کند. سپس دندان پوسیده را با مواد مخصوص پر می‌کند. برای پر کردن دندان‌های پوسیده از انواع مواد ترمیمی استفاده می‌شود.

معمولاً کامپوزیت سفید و آمالگام نقره‌ای برای پر کردن دندان به کار می‌رود. کامپوزیت برای دندان‌های جلو و آمالگام برای دندان‌های عقب استفاده می‌شود. ترمیم دندان نه تنها برای بزرگسالان بلکه برای کودکان هم کاربرد دارد.

پروتزهای دندانی

روشی برای پر کردن جای خالی دندان از دست رفته است و می‌تواند کامل یا ناکامل باشد. اگر تمام دندان‌ها را کشیده باشید؛ از پروتز کامل دندان استفاده می‌کنیم.

پروتز‌های کامل به صورت معمولی یا فوری انجام می‌شوند.

در واقع پروتزهای فوری جایگزین موقتی دندان هستند اما پروتز معمولی، دائمی و همیشگی است.

اگر فقط بعضی از دندان‌ها را کشیده باشید، در کنار دندان‌های واقعی از پروتز ناکامل استفاده می‌کنیم. به پروتز ناکامل پارشیل نیز گفته می‌شود. پارشیل یا پروتز ناکامل فضای خالی دندان‌های از دست رفته را پر کرده و از تغییر موقعیت دندان‌های دیگر جلوگیری می‌کند.

آسوده خاطر با کلینیک دندانپزشکی صدر

کلینیک دندانپزشکی صدر همانند بخش‌های دیگر با ارائه خدمات گسترده در کنار عزیزانی است که خواهان دندان‌های سالم و زیبا هستند. با توجه به شرایط حساس ناشی از کرونا، پروتکل‌های بهداشتی در این مرکز به طور کامل رعایت می‌شود. با انتخاب بهترین کلینیک دندانپزشکی در تهران آسودگی خاطر را تجربه کنید.

مقالات زیر را از دست ندهید

ارتباط با ما 

تهران، اتوبان صدر، ابتدای خیابان قلندری جنوبی، پلاک 21

79184000 – 021

info@sadr-mc.com