هزینه بلیچینگ دندان در سال 1403 چقدر است؟
هزینه بلیچینگ دندان

سفید کردن دندان‌ها به روش‌های مختلفی انجام می‌شود. یکی از محبوب‌ترین روش‌های زیبایی در دندانپزشکی، بلیچینگ دندان است. چراکه می‌تواند به بهترین شکل هم لکه‌های عمیق و هم لکه‌های سطحی دندان‌ها را پاک کند و در نهایت آنها را حتی سفیدتر از رنگ طبیعی‌شان جلوه دهد. به‌همین‌دلیل، بیشترین اثرگذاری را دارد و هزینه بلیچینگ دندان کمی بیشتر از سایر روش‌های سفید کردن دندان است.

در ادامه به جزئیات بیشتری از قیمت بلیچینگ دندان در تهران اشاره خواهیم کرد.

هزینه بلیچینگ دندان در سال 1403 به روش‌های مختلف چقدر است؟

در حال حاضر چندین تکنیک مختلف برای بلیچینگ وجود دارد و شما می‌توانید این کار را در یک کلینیک دندانپزشکی یا منزل انجام دهید.

اگر شما این روش را در یک مطب یا مرکز دندانپزشکی انجام دهید، باید هزینه بلیچینگ دندان در سال 1403 را بین 5 تا 10 میلیون تومان در نظر بگیرید. هزینه انجام این روش در خانه 2 تا 4 میلیون تومان است.

برای بلیچینگ در مطب، ابتدا دندانپزشک دندان‌های شما را با یک محلول اسیدی تمیز می‌کند. سپس یک عامل اکسیدکننده روی مینای دندان قرار می‌دهد. در نهایت برای تسریع در روشن شدن دندان‌ها، آنها در معرض نور لیزر قرار می‌گیرند. معمولاً این روند سه تا چهار جلسه و هر جلسه حدود 30 تا 60 دقیقه طول می‌کشد تا دندان‌ها به رنگ دلخواه برسند.

البته اخیراً یک روش جدیدتر برای بلیچینگ در مطب ارائه شده است. در این روش از یک فرم بسیار قوی پراکسید هیدروژن به‌عنوان عامل روشن‌کننده دندان‌ها استفاده می‌شود. این روش تنها در یک جلسه نتیجه می‌دهد.

برای بلیچینگ در منزل، دندانپزشک به شما مواد سفیدکننده و دو عدد قالب دندان متناسب با شکل دندان‌هایتان می‌دهد. سپس از شما می‌خواهد که طبق دستورالعمل ارائه‌شده، برای یک تا دو روز در هفته از این کیت استفاده کنید.

اساساً هزینه بلیچینگ دندان در منزل، کمتر از بلیچینگ در مطب است. زیرا غلظت مواد سفیدکننده ارائه‌شده کمتر است و این کار توسط خود شما انجام می‌شود.

هزینه بلیچینگ دندان

چه عواملی بر قیمت بلیچینگ دندان تاثیر می‌گذارند؟

قیمت بلیچینگ دندان تحت تاثیر عوامل مختلفی مانند موارد زیر متغیر است.

نوع روش بلیچینگ دندان

همانطورکه ذکر شد، هزینه بلیچینگ دندان در مطب بیشتر از قیمت آن در منزل است. چراکه در مطب، دندانپزشک روند درمان را طبق شرایط شما برنامه‌ریزی و از مواد سفیدکننده قوی‌تری استفاده می‌کند. بدین‌شکل، نه تنها تجربه‌ای راحت و ایمن با حداقل عوارض بلیچینگ خواهید داشت بلکه نتایج سریع‌تر و ماندگارتری نیز دریافت خواهید کرد.

میزان مهارت دندانپزشک

همانطورکه متوجه شدید، هر دو روش بلیچینگ در مطب و منزل باید توسط دندانپزشک یا تحت نظارت وی انجام شوند. بنابراین، میزان مهارت دندانپزشک را نمی‌توان نادیده گرفت.

اصولا اگر این روش توسط دندانپزشک متخصص ترمیمی و زیبایی انجام شود، در مقایسه با دندانپزشک عمومی باید هزینه بیشتری را پرداخت کنید.

نوع و برند مواد مورد استفاده برای سفید کردن دندان‌ها

هرچه ماده مورد استفاده برای بلیچینگ باکیفیت‌تر و مرغوب‌تر باشد، میزان ماندگاری سفیدی دندان‌ها و درخشندگی آنها بیشتر می‌شود. مطمئناً این مسئله هزینه نهایی را نیز افزایش می‌دهد.

تعداد جلسات مورد نیاز برای بلیچینگ دندان

طبق تجربه، هرچه میزان تغییر رنگ دندان‌ها بیشتر باشد و لکه‌های ماندگارتری وجود داشته باشند؛ به تعداد جلسات بیشتری برای سفید کردن آنها نیاز دارید. در چنین شرایطی، هزینه‌های شما نیز افزایش پیدا می‌کنند.

نیاز یا عدم نیاز به درمان‌های اضافی

اگر قبل از بلیچینگ، به تشخیص دندانپزشک نیاز به درمان‌های اضافی مانند جرم‌گیری یا ترمیم دندان داشته باشید. هزینه نهایی شما بیشتر خواهد شد.

موقعیت جغرافیایی مطب

هزینه بلیچینگ دندان در تهران به‌عنوان پایتخت کشور، بیشتر از سایر شهرها است. پس از تهران، بیشترین هزینه را در شهرهای بزرگ ایران مانند مشهد، شیراز، اصفهان و غیره پرداخت خواهید کرد.

این مسئله در مورد سایر روش‌های دندانپزشکی مانند هزینه ایمپلنت دندان نیز صدق می‌کند.

قیمت بلیچینگ هر فک چقدر است؟

اگر میانگین هزینه بلیچینگ دندان در مطب را 8 میلیون تومان در نظر بگیرید، قیمت بلیچینگ هر فک 4 میلیون تومان می‌شود.

در مورد هزینه بلیچینگ در خانه برای هر فک نیز می‌توان رقم 2 میلیون تومان را در نظر گرفت.

با توجه به اینکه هزینه بلیچینگ دندان در تهران کم نیست؛ احتمالاً برای انجام آن، به‌دنبال یک مرکز دندانپزشکی حرفه‌ای و در عین حال به‌صرفه هستید. کلینیک دندانپزشکی مجتمع پزشکی صدر، به‌عنوان بهترین مرکز بلیچینگ دندان شمال تهران، با کادر پزشکان و دستگاه های به روز و متریال باکیفیت، کمک زیادی به شما در این زمینه کند.

برچسب‌ها:

رزرو خدمات مجتمع پزشکی صدر

دسته بندی‌ها

8

سونوگرافی

8

رادیولوژی

8

مغز و اعصاب و روان

8

نوار عصب و عضله

8

سی تی اسکن

8

تومور استخوان

8

ام آر آی (MRI)

8

زنان و نازایی

8

رادیولوژی دندان

8

تصویربرداری پزشکی

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید